Haber Detayı
05 Aralık 2023 - Salı 12:44
 
VALİ ÖKSÜZ, BURDUR ENGELLİLER DERNEĞİ'Nİ ZİYARET ETTİ
VALİ ÖKSÜZ, BURDUR ENGELLİLER DERNEĞİ'Nİ ZİYARET ETTİ
- Haberi
VALİ ÖKSÜZ, BURDUR ENGELLİLER DERNEĞİ'Nİ ZİYARET ETTİ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla gerçekleşen ziyarette, Dernek Başkanı Selçuk Örnek, yönetimi ve engelli vatandaşlarla bir araya gelen Vali Öksüz faaliyetleri ile ilgili bilgi aldı.

Ziyaret sırasında engelliler ve muhtaçlara yönelik günlük yemek çıkartılan derneğe ait aşevinde yemek dağıtımına eşlik etti.

Bu özel gün vesilesiyle engelli vatandaşlarımızı ve aileleri ile bir arada olmaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Öksüz, çocukları için her türlü fedakarlığı gösteren, fedakarlıkların en büyüğünü yapan değerli ailelerine teşekkür ederek, sağlık içerisinde mutlu huzurlu yarınlar diledi.

ENGELLERİ KALDIRIRSAK, ULAŞABİLİRLİĞİ SAĞLARSAK, ERİŞİLEBİLİRLİĞİ SAĞLARSAK ONLARIN YAPAMAYACAĞI HİÇBİR İŞ YOKTUR

Vali Öksüz ziyareti konuşmasının devamında; “Engellilik deyince geçmişte topluma çok çıkmayan toplumdan soyutlanmış insanları zihnimizde canlandırıyorduk. Ama artık bugün geldiğimiz nokta engelli kardeşlerimiz toplumun her alanında var. Var olmanın da ötesinde sanatta da, sporda da, siyasette de, kültürel alanlarda da, her türlü yarışmalarda çok önemli başarılara imza atarak aslında kendilerini ispat ediyorlar. Bu onlara fırsat verildiğinde, aslında ilgi ve yetenekleri geliştirildiğinde neler yapabileceklerini çok önemli göstergesi. Aslında biz engelli kardeşlerimizde olan ilişkilerimizde engelleri kaldırırsak, ulaşabilirliği sağlarsak, erişilebilirliği sağlarsak onların yapamayacağı hiçbir iş yoktur diye düşünüyorum.

Biz her alanda toplumun içinde, günlük yaşantımızda engelli kardeşlerimizi yanımızda görmek istiyoruz. Onlara sevgi ve saygıyla davranmak toplumumuzun ortak sorumluluğu ve görevidir. Bizde bundan sonra engelli kardeşlerimize yapılacak her türlü faaliyeti, her türlü işin yardımcısı destekçisi olacağımızı söyleyebilirim. Gerek dernek nezdinde gerekse diğer alanlarda yapabileceğimiz ne varsa onu yapmaya hazırız, onların yanındayız. Hem ailelerin hem kurumsal olarak derneğinde ihtiyaçların giderilmesi noktasında elimizden gelen gayreti gösteririz.

Bu önemli konuda toplumsal bir farkındalık, toplumsal bir bilinç oluşturmak durumundayız. Son 20 yılda bilindiği üzere engelli kardeşlerimizin bakım aylığından tutun engelli maaşına ve istihdam hakkına kadar her türlü haklar verildi. Önemli yasal düzenlemeler yapıldı. Dolayısıyla devlet olarak engelli kardeşlerimiz açısından önemli kazanımlar elde ettik. Ama bunların üzerine yenilerini ilave etmek, onlara bundan sonrada destek vermeye devam etmek hepimizin görevidir. Biz onlara sevgi gösterdikçe beynimizdeki kalbimizdeki engelleri aştıkça onların engelliliğini hiçbir zaman görmeyeceğiz. Onlarda bu toplumun her alanında olmaya devam edecektir. Derneğimize de başarılar diliyoruz” dedi.

Ziyarette Vali Türker Öksüz başta olmak üzere Vali Yardımcısı Yasin Özcan, İl Jandarma Komutanı J. Albay Mustafa Güder, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav, Belediye Başkan Yardımcısı Hülya Erarslan, kurum müdürleri, dernek üyeleri ve vatandaşlar yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: VALİ, ÖKSÜZ,, BURDUR, ENGELLİLER, DERNEĞİ'Nİ, ZİYARET, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı