Haber Detayı
05 Aralık 2023 - Salı 12:37
 
Burdur'da CHP'den aday adaylığı başvurusu yapan üçüncü isim Süleyman Erman oldu.
Burdur'da CHP'den aday adaylığı başvurusu yapan üçüncü isim Süleyman Erman oldu.
- Haberi
Burdur'da CHP'den aday adaylığı başvurusu yapan üçüncü isim Süleyman Erman oldu.

Burdur'da seçim heyecanı tüm partilerde hız kazanırken Cumhuriyet Halk Partisi de üçüncü aday adaylığı başvurusu için bugün il binasında üçüncü kez toplantı gerçekleştirdi.  Burdur'da CHP'nin üçüncü aday adayı için başvuru yapan isim Süleyman Erman oldu. 

WhatsApp Image 2023-12-04 at 15.12.44

Süleyman Erman aday adaylığı başvuru konuşmasında,

Sayın Başkanlarım, Değerli Partililer,

30 yıllık siyasi mücadelemde, 1974'te Burdur'un evlatlarından doğdum. Bugün, partime ve şehrimize daha fazla hizmet etmek için Burdur Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğumu belirtmek istiyorum.

Bu süre zarfında siyasete adım attım, çeşitli görevlerde bulundum ve örgütümüzle birlikte birçok başarı elde ettik. Şimdi, Burdur'un kalkınması ve daha yaşanabilir bir şehir olması için Belediye Başkanlığı için aday olma kararı aldım.

Önseçim talebimizle 2014'te partimizi tekrar Burdur Belediye Başkanlığı'na kavuşturduk. 2019'da genel seçimlerde partimizin üst kademesi olarak aktif rol aldık ve Burdur'u Türkiye'de AKP'den belediye alan iki ilden biri yaptık. Bu başarı, partimizin gücüne ve birliğimize olan inancımızın bir yansımasıdır.

2023 seçimlerine hazırlık sürecinde, örgütümüzün enerjisiyle, mütevazi bir bütçeyle ve genç bir kadro ile seçim kampanyamızı sürdürdük. Burdur'da CHP'nin tarihindeki en yüksek oy oranına ulaştık. Bu başarıyı yakalamamızda emeği geçen tüm partililere teşekkür ediyorum.

Partimizin ileriye taşınması ve Burdur'un daha iyi bir geleceğe kavuşması için Belediye Başkanlığı için aday adayı oluyorum. Hep birlikte, güçlü bir şekilde hareket ederek, partimizi daha da büyüterek, 2023 seçimlerinde Burdur'u CHP'nin zaferine taşıyacağımıza inanıyorum.

Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın CHP! Teşekkür ederim.

ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Burdur'da, CHP'den, aday, adaylığı, başvurusu, yapan, üçüncü, isim, Süleyman, Erman, oldu., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı