Haber Detayı
23 Haziran 2022 - Perşembe 09:58
 
ÇOCUK EVLERİNDE KALAN ÖĞRENCİLERİN ESERLERİ SERGİLENDİ
ÇOCUK EVLERİNDE KALAN ÖĞRENCİLERİN ESERLERİ SERGİLENDİ
- Haberi
ÇOCUK EVLERİNDE KALAN ÖĞRENCİLERİN ESERLERİ SERGİLENDİ

Burdur’da Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evleri’nde kalan öğrencilerin el emekleri İstasyon Caddesi’nde açılan sergide beğeniye sunuldu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Çocuk evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evlerinde kalan 50 öğrencinin pandemi döneminde Burdur Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün desteği ile yaptığı el emeği ürünlerin sergisi İstasyon Caddesi’nde açıldı.

Sergi açılışına Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet Şimşek, Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hamit Kayacıoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi ile vatandaşlar katıldı.

Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu, “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız, kimsesizlerin kimsesi olan devletimizin en uzun koludur. Burada eserlerini göreceğimiz çocukların kimsesi olduğumuzu, toplumun nasıl bir parçası olduklarını, toplumla nasıl kaynaştıklarını göreceğiz.” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet Şimşek’te; “Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim merkezi müdürlüğü iş birliğinde çocuklarımızın el emeği göz nuru eserleri bugün görücüye çıkıyor. Çocuklarımız özveri ile çalıştılar.” ifadelerini kullandı.

Protokol üyeleri tarafından sergi kurdelesinin kesilmesinin ardından stantlar gezildi. Sergide ilk alışverişi Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu yaptı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇOCUK, EVLERİNDE, KALAN, ÖĞRENCİLERİN, ESERLERİ, SERGİLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı