Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 16:21
 
Vali Şıldak ve İl Protokolü 19 Mayıs Kutlamalarını Evlere Taşıdılar
Vali Şıldak ve İl Protokolü 19 Mayıs Kutlamalarını Evlere Taşıdılar
- Haberi
Vali Şıldak ve İl Protokolü 19 Mayıs Kutlamalarını Evlere Taşıdılar

Vali Hasan Şıldak ve protokol üyeleri, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla anlamlı ziyaretlerde bulundu.

Pandemi dolayısıyla 19 Mayıs coşkusunun evlere taşındığı bu özel günde Vali Hasan Şıldak 88 yaşındaki Gülsüm Tosun’u evinde ziyaret ederek, doğum günü sürprizi yaptı.

 

Ziyaretlerine Güreş Balkan Şampiyonasında 1. olan sporcu
Ece Ece ve Gençlik Haftası dolayısıyla yapılan resim yarışmasında birinci olan öğrenci
Buse Önkol’la devam eden Vali Şıldak, evlerinde ziyaret ettiği sporcu ve öğrenciye hediyelerini takdim etti.

Burdur Valiliği koordinasyonunda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen 19 Mayıs ziyaretleri kapsamında Vali Şıldak’ın yanı sıra İl protokolü de benzer ziyaretlerde bulundu.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Özkan Gürdoğan, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, Vali Yardımcısı İbrahim Özkan, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, Genlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya Vefa sosyal Destek Gurupları ile birlikte başarılı sporcular ve dereceye giren öğrencileri ziyaret ettiler. 19 Mayıs Doğumlu vatandaşlarımızın doğum günü mutluluğuna ortak oldular.

Ziyaretlerin sonrasında basın mensuplarına açıklama yapan Vali Hasan Şıldak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Geçlik ve Spor Bayramı ile Pandemi süreciyle ilgili açıklamada bulundu.

Vali Şıldak yaptığı açıklamada;
“Milletçe bugün Milli Mücadelemizin başlangıç tarihi olan 19 Mayıs 1919 tarihinin 101. Yılını idrak ediyoruz. Bütün milletimizin ve ilimizin bu anlamlı gününü kutluyorum.

Pandemi süreci sebebiyle ilimizdeki kutlamaları farklı bir formatta gerçekleştirdik. Aynı zamanda bayram coşkusunu gençlerimizin özel gününü çok farklı bir konsept içinde arkadaşlarımız büyük gayret gösterdiler bu kapsamda saat 11 itibariyle youtube üzerinden ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün hazırladığı, dijital sistem üzerinden E-Tören yayına girdi. Yine biz saat 10.00’dan itibaren sporcu gençlerimiz ile bir video konferans görüşmesi gerçekleştirdik. Görüşmede hem sporcularımız, gençlerimiz, hem öğretmenlerimiz, hem antrenörlerimiz yer aldı. Onlarla çok verimli, çok keyifli bir sohbet yaptık. Günün anlam ve önemini konuştuk. Burdur’daki spor faaliyetlerini konuştuk.

Bunun ötesinde gerek ben Vali olarak, gerekse ilimizin değerli protokol mensupları günün anlam ve önemini belirten resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren çocuklarımızı ziyaret ederek onları ödüllendirdik. Yine aramızda yaşlı genç fark etmeksizin bugün doğmuş olan vatandaşlarımızı da belirleyerek doğum günlerini kutladık. Onlara doğum günü pastalarını takdim ettik. Bunun ötesinde sporcu gençlerimiz var. İlimizin hem ulusal düzeyde hem de uluslararası düzeyde başarı kazanmış, bizleri gururlandıran, gurur abidesi çocuklarımız var. Onları evlerinde ziyaret ettik. Bu programları bizzat iştirak ederek Vefa Sosyal Destek Gurubumuz ile birlikte ailelerimizi gençlerimizi mutlu etmeye bu anlamlı günün mutluluğunu paylaşmaya özen gösterdik. Yine öğleden sonra da büyük bir konvoyumuz olacak. 19 Mayıs’ı coşkuyla bütün halkımıza yansıtmak için caddelerimizde, sokaklarımızda gençlik marşını çalarak bütün kamu araçlarımızın katılacağı bayraklarla donattığımız bu araçlarımızın bir geçidini izleyeceğiz.

Akşam da Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla saat 19.19’da bütün vatandaşlarımızı balkonlarında pencerelerinde İstiklal Marşımızı birlikte söylemeye davet ediyorum. Burdur bunu en coşkulu şekilde gerçekleştiren bir yerleşim yeridir. 23 Nisan’da bunu yapmıştık. 19 Mayıs’ta da inşallah stadyumda İstiklal Marşımız çalınacak. Dün itibariyle de yine bilindiği üzere bütün esnafımıza ay yıldızlı bayrağımızı dağıttık. İş yerlerimiz, evlerimiz bayraklarla donatıldı. Hep birlikte bu coşkuyu milli birlik ve dayanışma ruhu içinde 19 Mayıs coşkusunu Burdur’da yaşatmaya gayret gösteriyoruz.”  dedi.

Açıklamalarına pandemi süreciyle ilgili İlimizde yürütülen çalışmaları paylaşarak devam eden Vali Şıldak;

“İlimiz inşallah Ramazan Bayramında uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı ile birlikte pandemi sürecindeki başarılı çizgisini devam ettirecek. İnşallah daha sağlıklı günlerde, daha huzurlu günlerde toplum olarak millet olarak burada yaşamaya, insanlarımızın mutluluğunu paylaşmaya devam edeceğiz.

Pandemi süreciyle ilgili mutlu haberi de paylaşmak istiyorum. Şuanda İlimizde aktif olarak pozitif durumda bulunan hasta sayısı 3’e düştü. 3 vatandaşımız Burdur ve Bucak İlçesindeki hastanelerimizde tedavi görüyor. 3’ünde de iyileşmeye giden bir süreç var. Ümit ediyoruz ki bu hafta içinde 3 hastamızı taburcu etmek suretiyle İlimizde hastamız kalmamış olacak.
Bilindiği üzere hafta başında berberler, kuaförler ve güzellik salonları çalışmaya başlamıştı. İnsanlarımızın bu konuda da hiçbir mağduriyet yaşamaması adına 700’ün üzerinde vatandaşımızın testlerini yaptırdık. Bu çalışmanın da ne kadar önemli olduğu ortaya çıktı. Bildiğiniz gibi Bucak İlçemize bağlı Kocaaliler Beldesindeki bir berberimiz de pozitif vaka tespit ettik. Çok hızlı bir şekilde hemen müdahalesi yapıldı. Ve orada da bir karantina tedbiri uyguluyoruz. Her hangi bir bulaşma, her hangi bir yayılma görülmedi. Orada da sıkı tedbirler var. İnşallah bu süreci toplumumuzun halkımızın desteği ile duyarlı Burdur insanımızın anlayışıyla aşmış olacağız.
Artık normalleşme sürecindeyiz. Ekonomimizin çarkları dönmeye başladı. Yavaş yavaş tedbirler gevşetilecek. Fakat tedbirlerle yaşamaya devam edeceğiz. Bu tedbirler uzun bir süre daha hayatımızın önemli bir parçası olacak. Burada iki şeye dikkat etmemiz lazım. Maske kullanımı ve sosyal mesafe. Kesinlikle maskesiz dışarıda bulunmamamız gerekiyor” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Şıldak, ve, İl, Protokolü, 19, Mayıs, Kutlamalarını, Evlere, Taşıdılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı