Haber Detayı
21 Haziran 2022 - Salı 14:19
 
TRT Antalya Radyosu 60’ıncıkuruluş yıldönümü kutlamaları Burdur’da başladı
TRT Antalya Radyosu 60’ıncıkuruluş yıldönümü kutlamaları Burdur’da başladı
- Haberi
TRT Antalya Radyosu 60’ıncıkuruluş yıldönümü kutlamaları Burdur’da başladı


TRT Antalya Radyosunun 60’ıncı kuruluş yıl dönümü Burdur’da da kutlandı. Burdur, Antalya ve Isparta’da düzenlenecek olan kutlama etkinliklerinin ilk durağı Burdur oldu.  
Cumhuriyet meydanında yapılan Türk Halk Müziği konserinde sanatçı Uğur Önür ile Umut Sülünoğlu müzik severlerle bir araya geldi
TRT Antalya Radyosunun 60’ıncı kuruluş yıl dönümü kutlamaları Burdur’da başladı. Burdur kutlamaları Cumhuriyet Meydanında verilen konserle başladı. Konsere Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve eşi Hülya Ercengiz, Vali Yardımcısı İbrahim Özkan, İl  Jandarma Komutanı Mustafa Güder, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, TRT Antalya Bölge Müdürü Hikmet Kocaman ve vatandaşlar katıldı. 
Konser sonrası konuşan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz konserde yaptığı konuşmada, “Bu akşam alanı dolduran tüm hemşerilerimize teşekkür etmek istiyorum.
Kıymetli protokol üyeleri sizlerde iyi ki bu akşam bizlerle beraber oldunuz. TRT’nin yeri hepimizin içinde ayrıdır. Ben sabah canlı yayında onu söyledim. Benim için TRT bazen uykuya geçiş bazen ders çalışma bazen gece yolculuğunda yol arkadaşıdır. O yüzden TRT Antalya Radyosu’nun 60. kuruluş yıl dönümü etkinliklerinin Burdur’dan başlaması da bizim için ayrı bir anlam ifade etti. Ben Bölge Müdürümüze ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza da teşekkür etmek istiyorum. İyi ki varsınız, iyi ki TRT var. Burdur’un türkülerini dinledik, Aşık Mahsuniyi dinledik, Neşet babayı dinledik, kısacası tüm Anadolu’yu dinledik. Güzel bir akşam oldu. Bu meydan Burdur’a çok yakıştı. Böyle anlamlı bir etkinlikle başlamış olması da benim açımdan çok daha büyük onur. Sizleri seviyorum, çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Konserin sonunda Başkan Ercengiz, sanatçılara çiçek ve hediye takdim etti.

Bir 1 kişi, ayakta ve açık hava görseli olabilir

Bir 1 kişi, ayakta, müzik enstrümanı çalıyor, gitar, iç mekan ve şunu diyen bir yazı 'kurs' görseli olabilir

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, açık hava ve kalabalık görseli olabilir

Kaynak: Editör:
Etiketler: TRT, Antalya, Radyosu, 60’ıncıkuruluş, yıldönümü, kutlamaları, Burdur’da, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı