Haber Detayı
21 Haziran 2022 - Salı 14:07
 
ATLI JANDARMA TİMİ SALDA GÖLÜ’NDE
ATLI JANDARMA TİMİ SALDA GÖLÜ’NDE
- Haberi
ATLI JANDARMA TİMİ SALDA GÖLÜ’NDE

Burdur’un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü’nün sahip olduğu doğal güzelliklerin, çevresinde bulunan ormanlık alanların korunması, gölün ve çevresindeki ormanlık alanların yoğun ziyaretçi sayısından olumsuz etkilenmemesi için Jandarma Atlı Timi devriye geziyor.

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği, yoğun bir turizm potansiyeline sahip olan Burdur’un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölünün sahip olduğu doğal güzelliklerin, çevresinde bulunan ormanlık alanların korunması, gölün ve çevresindeki ormanlık alanların yoğun ziyaretçi sayısından olumsuz etkilenmemesi maksadıyla 2020 yılı yaz döneminden itibaren Jandarma Atlı Timi görevlendirmesi yapılıyor.

Bu doğrultuda, Jandarma Genel Komutanlığınca, Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi Komutanlığında (JAKEM) görevli Atlı Jandarma Timi’nin Burdur İli Yeşilova İlçesinde bulunan Salda Gölü’nde bu yıl da 06 Haziran – 12 Ağustos 2022 tarihleri arasında geçici olarak görevlendirmesi yapıldı.

Atlı Jandarma Timi, Doğanbaba ormanlık alanı, Tabiat Parkı ormanlık alanı ve Orman evi çevresinde orman yangınlarını önlemek ve orman suçlarıyla mücadele etmek maksadıyla aktif olarak devriye faaliyeti yürütüyor.

Salda Gölü çevresinde bulunan ormanlık alanlarda piknik yapan vatandaşlar ateş yakılmaması konusunda Atlı Jandarma Timlerince uyarılırken çevre ve ormanla ilgili suç oluşturabilecek konularda ziyaretçiler bilgilendiriliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ATLI, JANDARMA, TİMİ, SALDA, GÖLÜ’NDE,
Yorumlar
Haber Yazılımı