Haber Detayı
11 Aralık 2023 - Pazartesi 12:16
 
Teknoloji Meraklıları İçin MAKÜ, DevFest ve Google İşbirliği!
Teknoloji Meraklıları İçin MAKÜ, DevFest ve Google İşbirliği!
- Haberi
Teknoloji Meraklıları İçin MAKÜ, DevFest ve Google İşbirliği!

Google Geliştirici Grupları (GDG) topluluğunun ev sahipliğinde düzenlenen DevFest, teknoloji meraklılarını bir araya getirdi.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) ve Google'un ana sponsorluğunda gerçekleşen etkinlik, Türkiye'nin önde gelen markalarından Trendyol, Papara gibi firmaların katılımıyla renklendi.

DevFest, teknoloji dünyasının derinliklerine inmek isteyenlerle buluşarak, katılımcılara hem teknoloji hem de kariyer fırsatları hakkında değerli bilgiler sundu. MAKÜ öğrenci toplulukları da etkinlik sayesinde gerçekleştirdikleri projeleri tanıtarak dikkat çekti. Etkinlik, öğrencilere yeni kariyer fırsatları sunarken, çevre illerden ve ilçelerden gelen katılımcılarla geniş bir katılım sağladı. 

Kıdemli IOS Geliştiricisi Anıl Taşkıran, Geliştirici Ekosistemi Bölge Lideri Barış Yesugev, Yazılım Mühendisi Nazlı Gençel,  WTM Elçisi Yazılım Geliştiricisi Rüveyda Hilal Akçınar,  Kıdemli Yazılım Mühendisi Emre Tekin, 3D Tasarımcısı/ Oyun Geliştiricisi Fahrettin Yıldız gibi Google çalışanları ve Akademisyen Ömer Can Eksicioğlu konuşmaları ile teknoloji ve kariyer bilgileri aktarıldı.

Etkinlik sonunda öğrenciler markalardan gelen çeşitli hediyeleri aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Teknoloji, Meraklıları, İçin, MAKÜ,, DevFest, ve, Google, İşbirliği!,
Yorumlar
Haber Yazılımı