Haber Detayı
27 Şubat 2024 - Salı 13:29
 
MAKÜ, Milli Takımların Kamp Merkezi Haline Geldi
MAKÜ, Milli Takımların Kamp Merkezi Haline Geldi
- Haberi
MAKÜ, Milli Takımların Kamp Merkezi Haline Geldi

Burdur MAKÜ milli takımlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Birçok branşa ağırlayan MAKÜ, U 16 Erkek Milli Hentbol Takımın da tercihi oldu.

MAKÜ Spor Bilimleri ve Sporcu Yetiştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (SPOR ARGEM) bünyesinde bulunan “Sporcu Performans Ölçüm Analiz Merkezi’ Laboratuvarlarında Hentbol Milli Takımının performans ve gelişim izleme testleri yapıldı.

MAKÜ Spor Salonu’nda da antrenmanlarını gerçekleştiren Hentbol Milli Takımı, savunma ve hücum ağırlıklı çalışmalar yaparak 2025 yılı müsabakalarına oldukça sıkı hazırlanıyor.

I85A6153

“Evimizde Kamp Yapıyor Gibiyiz”

Baş Antrenör Aydemir Aslankaya kendilerini evlerinde gibi hissettiklerini belirterek şunları söyledi:

“23 Şubat-2 Mart 2024 tarihleri arasında Burdur’dayız. Bu yaş grubuyla planladığımız 4. kampımız. Bu kampta bize tüm olanakları sağlayan Rektörümüze, il müdürümüze, hocalarımıza ve ilgili tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Kendi evimizde kamp yapıyormuş gibi her türlü konforu, rahatlığı sağladılar. Çocuklar da gayet mutlular. Bu kamp dönemi içinde 13 antrenman planladık. Bireysel savunma ve hücum teknikleri ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. Her şey gayet yolunda ve güzel gidiyor. Fizyoterapist desteğini Üniversite Spor ARGEM birimindeki fizyoterapist hocalarımız sağlıyor. Bunun için de ayrıca teşekkür ediyoruz. Hedefimiz burada bir kamp daha yapıp, çocuklarınız gelişimlerini inceleyebilmek.  32 sporcu ve 7 antrenör toplamda 39 kişilik bir kadroyuz. U 16 Erkek Milli Hentbol Takımı, U 17 olduklarında yani 2025 yılında Avrupa Şampiyonası Grup Elemelerinde oynayacaklar. Bu elemelere hazırlanıyoruz. 2024 yılında maçımız yok ama 2025 yılındaki resmi müsabakalara hazırlanıyoruz. Amacımız çok sayıda çocuğumuzu A Milli Takıma taşımak ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmelerini sağlamak.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: MAKÜ,, Milli, Takımların, Kamp, Merkezi, Haline, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı