Haber Detayı
15 Ekim 2021 - Cuma 09:07
 
KOSGEB HEYETİNDEN BUTSO’YA ZİYARET
KOSGEB HEYETİNDEN BUTSO’YA ZİYARET
- Haberi
KOSGEB HEYETİNDEN BUTSO’YA ZİYARET

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Antalya İl Müdürü Dr. İbrahim Uğur Erkış, KOSGEB Burdur İl Müdürü Davut Tolga Uğur ve beraberindekiler Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik’i makamında ziyaret etti.

Antalya ve Burdur’un ekonomileri üzerine kapsamlı değerlendirmelerin yapıldığı ziyarette; turizm, pandemi kısıtlamalarının etkisi, krediler, yerli malı imalatı, lojistik sektörü, okulların dönem tatilinde iç turizmin canlanması, OSB’lerin son durumları, KOSGEB teşvikleri, hibeler, yurt dışı pazarlar, TKDK destekleri ve Burdur’un iş dünyası hakkında güncellemelerde bulunuldu.

Pandemi kısıtlamalarında imalat sektörünün sıkıntı yaşamadığını hatırlatan BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik; “Pandemi kısıtlamalarında bazı sektörlerdeki işletmelerimizin kapanmasıyla ekonomik sorunlar yaşansa da imalat sektörümüz pek bir sıkıntıyla karşı karşıya kalmadı. Kafeler, lokantalar, restoranlar, organizasyoncular, şehir içi ve şehirler arası otobüs işletmeleri ve diğer bazı işletmeler ise ekonomik anlamda rahatsızlık duydu. Bizler de bu süreçte üyelerimizin yanında durup, onlara destek için çeşitli kredileri devreye aldık, krediler hakkında duyurular yaptık.  İlimize üniversite öğrencilerinin gelmesiyle beraber çarşı esnaflarımızın yüzü güldü. Burdur olarak aşılanma konusunda iyi düzeydeyiz. Vaka sayıları düşmüyor fakat aşı insanlarımıza güven veriyor” dedi.  

DIŞ TİCARET HAKKINDA EĞİTİM DÜZENLENECEK

Kurum olarak son dönemlerde dış ticarete daha fazla önem verdiklerini ve küçük ve orta ölçekli işletmelere yurt dışı pazarları ve ülkeler hakkında bilgilendirmede bulunduklarını ifade eden KOSGEB Antalya İl Müdürü Dr. Erkış da BUTSO üyeleri için “Dış Ticaret” konulu eğitim düzenlemeyi planladıklarını belirtti. İl Müdürü Erkış’ın bu önerisini olumlu karşılayan Başkan Yusuf Keyik  pandemiyle birlikte değişen küresel ticaret kuralları kapsamında üyelerine yüz yüze ve çevrim içi eğitimler gerçekleştirdiklerini, akredite Oda olarak zaten eğitim planlarının devam ettiğini ve KOSGEB aracılığıyla bu tür eğitimlerin üyelerine fayda sağlayacağını söyledi. 

Ziyaretin sonunda KOSGEB Antalya İl Müdürü Dr. Erkış BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Keyik’e anmalık verdi. Ziyarette BUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Ali Daldal, Meclis Başkanı Ömer Çeliker, Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Yoran ve Oğuzhan Şimşek de hazır bulundular. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KOSGEB, HEYETİNDEN, BUTSO’YA, ZİYARET,
Yorumlar
Haber Yazılımı