Haber Detayı
14 Ekim 2021 - Perşembe 16:01
 
‘128 MİLYAR DOLAR NEREDE?’ AFİŞİNE VERİLEN REKOR CEZA İPTAL EDİLDİ
‘128 MİLYAR DOLAR NEREDE?’ AFİŞİNE VERİLEN REKOR CEZA İPTAL EDİLDİ
- Haberi
‘128 MİLYAR DOLAR NEREDE?’ AFİŞİNE VERİLEN REKOR CEZA İPTAL EDİLDİ

Burdur’un Bucak İlçesi’nde CHP Bucak İlçe Başkanlığı tarafından asılan ‘128 Milyar Dolar Nerede?’ yazılı afişe verilen rekor ceza iptal edildi.

Burdur’un Bucak ilçesinde 15 Nisan 2021 tarihinde CHP Bucak İlçe Başkanlığı’nın astığı ‘128 Milyar Dolar Nerede?’ yazılı afişe Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddesinden 13 bin 237 TL ceza kesilmişti ve bu rakam verilebilecek en üst sınır ceza olarak kabul edilmişti.

CHP Bucak İlçe Başkanı Ahmet Sedat Oktay, yapılan itirazlar sonucunda en üst sınırdan verilen 13 bin 237 TL’lik cezanın iptal edildiğini açıkladı. Oktay; “Adalet yerini buldu.” dedi.

CHP Bucak İlçe Başkanı Ahmet Sedat Oktay şunları söyledi;

“Cumhuriyet Halk Partisi Bucak İlçe Başkanlığı olarak 15 Nisan 2021 tarihinde ‘128 Milyar Nerede?’ pankartını İlçe Başkanlığımıza astığımız için 13 bin 237 TL idari para cezası uygulanmıştı. Biz bu konuda bunun bir haksızlık olduğunu düşünerek Bucak Sulh Ceza Hakimliğine itirazlarımızı yaptık ve adalet yerini buldu diyebiliriz. Sulh Ceza Hakimliğinin geçen hafta verdiği kararla bu ceza iptal oldu. Tüm yurttaşlarımıza tekrardan seslenmek istiyorum. Milyonlara yakın insan bu rekor cezamızın tarafımızdan ödendiğini düşündü. Bu konuda insanlar hak arama mücadelesini verdikleri için cezalandırılabildiklerini, ceza verenlerin haksızlık ve hukuksuzluk yapanların yanına kar kaldığını düşünmüştü. Vatandaşlarımız, yurttaşlarımız müsterih olsun bu ceza iptal edildi. İlgisini esirgemeyen tüm vatandaşlarımıza, yurttaşlarımıza tekrardan teşekkür ederim.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘128, MİLYAR, DOLAR, NEREDE?’, AFİŞİNE, VERİLEN, REKOR, CEZA, İPTAL, EDİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı