Haber Detayı
02 Mart 2024 - Cumartesi 11:44
 
Burdur'un tanıtım atağı devam ediyor
Burdur'un tanıtım atağı devam ediyor
- Haberi
Burdur'un tanıtım atağı devam ediyor

Burdur Valisi Türker Öksüz, 06 – 11 Kasım 2024 tarihleri arasında Burdur ev sahipliğinde düzenlenecek Uluslararası “Sagalassos Sky Ultra” koşu organizasyonunun hazırlık süreciyle ilgili toplantı yaptı.

Burdur'un turizm potansiyelini spor ve tarihle birleştirecek bu önemli organizasyona ev sahipliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduklarını söyleyen Vali Öksüz, "Hedeflerinin ilimizin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini her alanda tanıtarak, turizm pastasından hak ettiği payı almasıdır." ifadelerini kullandı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Emre Gürsoy ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya’nın hazır bulunduğu toplantıda etkinliğin direktörü Abdullah Özdemir tarafından organizasyon, belirlenen rotalar ve yürütülen çalışmalarla ilgili kapsamlı sunum yapıldı.

Ateşin ve ışığın parkuru sloganı ile organize edilecek yarışta İlimizde ki Pisidia şehirlerinin tarihi rotaları koşulacak. Sky Runner World Series’in 20 yarışından biri olan Sagalassos Sky Ultra için şimdiden üst düzey sporcuların katılımı açıklandı. Gelecek aylarda gerçekleştirilecek etkinliğin tanıtım ve parkur çalışmaları Valiliğimiz öncülüğünde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün himayesinde devam edecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Burdur'un, tanıtım, atağı, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı