Haber Detayı
17 Kasım 2023 - Cuma 15:22
 
Burdur Teyakkuza Geçti: Afetler Yaşanabilir
Burdur Teyakkuza Geçti: Afetler Yaşanabilir
- Haberi
Burdur Teyakkuza Geçti: Afetler Yaşanabilir

Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, aşırı yağışlar sonucu oluşabilecek sel ve su baskınlarına karşı teyakkuz halinde.

İklim değişikliklerinin etkisiyle meydana gelen yağış rejimindeki değişikliklere karşı önlemlerini alan Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, aşırı yağışlar sonucu oluşabilecek sel ve su baskınlarına karşı teyakkuz halinde. Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürü Mehmet Ali Ballak, yapılan hazırlıklar hakkında bilgi verdi.

Müdürlük envanterinde bulunan 17 adet dalgıç pompa, 14 adet motopomp, 1'i 100 KW, 2'si 10 KW olmak üzere 8 adet jeneratör ile bölgenin en donanımlı itfaiye teşkilatlarından biri olduklarını belirten İtfaiye Müdürü Ballak, "İtfaiye Müdürlüğümüz, ilimizde ve bölgede meydana gelebilecek sel ve su baskınlarına etkin bir şekilde müdahale edebilecek kapasitededir. Sahip olduğumuz ekipmanlarla hızlı ve etkili bir şekilde müdahale ederek vatandaşlarımızın can güvenliğini sağlamak önceliğimizdir." ifadelerini kullandı.

İtfaiye teşkilatının, aşırı yağışlar ve sel riskine karşı sürekli olarak hazır halde bulunduğunu vurgulayan Ballak, "Halkımızın güvenliği için 7 gün 24 saat görev başındayız. Meteorolojik gelişmeleri sürekli takip ediyor, gerekli önlemleri alarak kentimizin herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmasını önlemeye çalışıyoruz." dedi.

Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, olası sel ve su baskınlarına karşı hazırlıklı bir şekilde beklerken, vatandaşları da dikkatli olmaları, ani sel ve su baskınlarına karşı önlemler almaları konusunda uyardı.

 

de72ac84-ed60-4c28-ad81-b8bae54b1cfb

Kaynak: Editör:
Etiketler: Burdur, Teyakkuza, Geçti:, Afetler, Yaşanabilir,
Yorumlar
Haber Yazılımı