Haber Detayı
17 Kasım 2023 - Cuma 15:12
 
Burdur'dan Hükümete Çağrı! "Anayasayı Yok Saymayın!"
Burdur'dan Hükümete Çağrı! "Anayasayı Yok Saymayın!"
- Haberi
Burdur'dan Hükümete Çağrı!

ÇKS'li ve Ziraat Odası'na kayıtlı çiftçi emeklinin ikramiyeden yararlanamaması ile ilgili yeni bir açıklama da Burdur CHP Milletvekili İzzet Akbulut'tan geldi.

Burdur CHP Milletvekili İzzet Akbulut, çalışmayan emeklilere yapılan 5 bin lira ikramiye ödemelerinden çalışan emeklilerin yararlanamadığı hususuna değindi.

Burdur Ziraat Odası Başkanı Kemal Kubilay'ın çalışmayan emeklilere yapılan 5 bin lira tutarındaki tek seferlik ikramiye ödemelerinden Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı emekli çiftçilerin yararlanamadığını belirterek yaptığı açıklamanın ardından bir açıklama da Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'den gelmişti. Başkan Ercengiz'in tüm emeklilerin bu haktan mahrum bırakıldığı kararın yeniden değerlendirilmesi için yaptığı açıklama sonrasında Burdur CHP Milletvekili İzzet Akbulut da, ülkede bulunan birçok emekli yurttaşın açlık sınırı altında maaş aldığını vurgulayarak söz konusu 5 bin lira ikramiyeden mahrum bırakılmaması gerektiği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Akbulut, emekli yurttaşlarn içinde bulunduğu durum için vatandaşları da duyarlı olmaya davet ettiği konuşmasında şunları söyledi; 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Burdur'dan, Hükümete, Çağrı!, "Anayasayı, Yok, Saymayın!",
Yorumlar
Haber Yazılımı