Haber Detayı
12 Mayıs 2022 - Perşembe 16:48
 
BURDUR’DA ‘ENGELLİLER HAFTASI’ ETKİNLİĞİ
BURDUR’DA ‘ENGELLİLER HAFTASI’ ETKİNLİĞİ
- Haberi
BURDUR’DA ‘ENGELLİLER HAFTASI’ ETKİNLİĞİ

Burdur’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle etkinlik düzenlendi.

Kültür Merkezi Salonu’nda düzenlenen etkinlikte Kentteki Engelliler Okullarında eğitim gören öğrenciler hünerlerini sergiledi. Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Engin Hatipoğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet Şimşek, İl Kültür Müdürü Abdullah Kılıç ile öğretmenler, öğrenciler ve aileler katıldı.

Etkinlikte engelli öğrenciler müzik ve dans gösterisi sundu.

Etkinliğin ikinci bölümünde ise İstasyon Caddesi’nde Engelli öğrencilerin okullarında yaptıkları el emeklerinin görücüye çıktığı sergi düzenlendi.

Sergide Vali Arlantaş, Burdur Özel Eğitim Uygulama Okulu 1-2-3’üncü kademe, Burdur Özel Eğitim Anaokulu, Şehit Hakan Aktürk Özel Eğitim Meslek Okulu, Özel Eğitim İlkokulu ve Ortaokulu ve Bucak İsmail-Şerife Sarı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde eğitim gören öğrencilerin ürettikleri ve yaptıkları eserlerin sergilendiği stantları gezdi.

Öğrenciler ile yaptıkları ve ürettikleri ürünler ile bir süre sohbet eden Vali Arslantaş, Şehit Hakan Aktürk Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri ile havlu ile yatak süsleme modeli yaptı.

Sergiyi İl Milli Eğitim Müdürü ile gezen Vali Ali Arslantaş gazetecilere yaptığı açıklamada; “Özel eğitim kurumlarında öğrenim gören çocuklarımızın ne seviyeye geldikleri, neler öğrendikleri, neler başarabildiklerini yerinde görmüş olmaktan, onların yaptığı işleri gururla, keyifle, zevkle izlemekten dolayı son derece memnunu memnunuz. Toplumumuzun yüzde 13’ü engelli ve herkesin de engelli adayı olduğu bilinciyle hareket etmesi gerekiyor. Yeter ki sevgi engelli olmayalım” dedi.

Vali Ali Arslantaş’a sergiye katıldıkları için çok duygulandığını ve sevindiğini belirten Şehit Hakan Aktürk Özel Eğitim Meslek Okulu Öğrencisi Ayşin Sağlam, böyle bir etkinlik olduğu için mutlu olduğunu dile getirdi. Sağlam, “Arkadaşları ile yan yana olduğu için çok mutlu oldum. Bizimle ilgilenildiği için çok mutluyum. Sergimize gelenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sergi açılışına başta Vali Ali Arslantaş olmak üzere MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Âdem Korkmaz, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BURDUR’DA, ‘ENGELLİLER, HAFTASI’, ETKİNLİĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı