Haber Detayı
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 15:43
 
Burdur ADD'den Suç Duyurusu
Burdur ADD'den Suç Duyurusu
- Haberi
Burdur ADD'den Suç Duyurusu

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Ayasofya’da okuduğu Cuma hutbesinde söylediği “Vakıf malı dokunulmazdır, dokunanı yakar! Vakfedenin şartını çiğneyen lanete uğrar” sözleri tepki çekmeye devam ediyor.

Burdur Atatürkçü Düşünce Derneği, konuyu yargıya taşıyacaklarını açıklamasının ardından 28 Temmuz 2020 Salı günü Dernek yöneticileri öncülüğünde  Cumhuriyet Halk Partisi Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek ve yöneticiler bugün Burdur Adliyesine giderek Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Ayasofya’daki ilk cuma hutbesinde “Vakfedenin şartı vazgeçilmezdir, çiğneyen lanete uğrar” sözlerine karşılık Atatürk’e hakaret edildiği gerekçesi ile suç duyurusunda bulundular.

Atatürkçü Düşünce Derneği Yöneticileri, Cumhuriyet Halk Partisi Burdur İl ve Merkez İlçe Yöneticileri ile İl Genel Meclis Üyeleri hep birlikte Burdur Adliyesi önünde bir araya gelerek Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın konuşması ile ilgili adli süreç başlatıldığını ifade ettiler.

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut sosyal medya hesabı üzerinden konuyla ilgili yapmış olduğu paylaşımda; “Her siyasi görüşe saygımız sonsuzdur ama bu ülkede yaşayıp bu ülkenin ekmeğini yiyip suyunu içip bu ülkenin kurucu ve Ebedi lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e üstü açık yada kapalı farketmez hakeret edene tavrımız nettir! Hakaret eden her kim olursa olsun Şerefsizdir, Namussuzdur, Haysiyetsizdir… Er yada geç bedelini de Yüce Türk Milleti soracaktır!!!” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Burdur, ADD'den, Suç, Duyurusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı