Haber Detayı
02 Ağustos 2021 - Pazartesi 11:23
 
Başkan Alagöz'den anlamlı davranış
6-7-8 Ağustos'da yapılacak olan şenlikler iptal edildi
- Haberi
Başkan Alagöz'den anlamlı davranış

İlimizin en köklü ilçelerinden birisi olan, düzenlediği kültürel ve sosyal etkinlikler ile adından söz ettiren Tefenni ilçesinde geleneksel olarak düzenen Barutlusu Şenlikleri ülkemizin bir çok noktasında geçtiğimiz hafta çıkan ve halen devam eden yangın felaketleri nedeniyle iptal edildi. 

Konu ile ilgili Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile şenlik bütçesi ile 2 adet arazöz alınacağını duyurdu.

Başkan Alagöz açıklamasında;
 

Çok kıymetli hemşerilerim, değerli bölge halkım.
Geçtiğimiz haftalarda 6-7-8 Ağustos tarihlerinde Barutlu Su Şenliklerini yapacağımızı sizlerle paylaşmıştık.
Son günlerde Ülkemizin bir çok bölgesinde yangın vakaları, evsiz kalan binlerce vatan evladı, mallarını, hayvanlarını kaybeden çiftçilerimiz, Milletçe duyduğumuz büyük üzüntü ve en önemlisi tüm yangın zedelere ve hayatını kaybeden vatandaşlarımıza olan saygımız gereği Şenlikleri İPTAL etme kararı almış bulunmaktayız. Şenlikler için ayırdığımız bütçe ile 2 (iki) adet arazöz alıp, yangınla mücadele eden vatandaşlarımızın yardımına göndermeyi daha uygun bulduk.
 
Gençler Unutulmadı;
Şenliklerin iptali nedeni ile üzülen gençlerimize de yaralarımızı sardıktan sonra 30 Ağustos veya 29 Ekim tarihlerinde konserler eşliğinde kutlama taahhütünü veriyorum.
Bugün acıları paylaşma günü, bugün yaraları hep birlikte sarma günü, bugün birlik ve bütünlük içerisinde olduğumuzu ispat etme günüdür. Almış olduğumuz bu kararı anlayışla karşılayacağınızı düşünüyor hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE
Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Alagöz'den, anlamlı, davranış,
Yorumlar
Haber Yazılımı