Haber Detayı
17 Temmuz 2021 - Cumartesi 11:00
 
Yer Çalışması Yaparken Paraşüt Çam Ağacına Takıldı
Yer Çalışması Yaparken Paraşüt Çam Ağacına Takıldı
- Haberi
Yer Çalışması Yaparken Paraşüt Çam Ağacına Takıldı

Yer çalışması yapan paraşütçü rüzgar çıkınca çam ağacına takıldı

Yamaç Paraşütçüsünün yardımına itfaiye ekipleri yetişti.

Burdur'da yer çalışması yapan yamaç paraşütçüsünün paraşütü çam ağacına takıldı. Uzun uğraşlar sonunda paraşütü takıldığı yerden kurtaramayan paraşütçünün yardımına itfaiye ekipleri yetişti.

Burdur Gölü Halk Plajı'nda yer çalışması yapan yamaç paraşütçüsünün paraşütü rüzgarın sert esmesinden dolayı havalanınca 10 metrelik çam ağacına takıldı. Kendi çabasıyla paraşütünü kurtaramayan Yamaç Paraşütçüsü Aydın Yusufoğlu, itfaiye ekiplerine haber vererek yardım istedi. Halk Plajı'na gelen Burdur Belediyesi'ne ait itfaiye ekipleri, paraşütü takıldığı ağaçtan kurtardı.

Burdur Gölü Halk Plajı'ndaki çam ağacına takılan paraşütün sahibi Aydın Yusufoğlu, "Yamaç Paraşütü Burdur Spor Kulübü'nün bir üyesiyim. Bugün yer çalışması yaparken rüzgarın aşırı derecede vurmasından dolayı paraşütümü arkaya doğru savurdu. Kontrol de biraz sıkıntı yaşadık. Lakin çok şükür bir sıkıntımız olmadı. Önemli olan can sağlığı. Paraşütte de bir zarar olduğunu düşünmüyorum. İpler ağaca takıldı. Burdur Belediyesi itfaiye ekiplerinin yardımıyla paraşütümüzü ağaçtan kurtaracağız. İnşallah bir daha sıkıntımız, vukuatımız olmaz diye temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Ekiplerin ağaca takılan paraşütü kurtarmasından sonra paraşütün kurtulduğuna sevinen Aydın Yusufoğlu, itfaiye ekiplerine "Mükemmelsiniz, iyi ki varsınız" diyerek teşekkürlerini dile getirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yer, Çalışması, Yaparken, Paraşüt, Çam, Ağacına, Takıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı