Haber Detayı
23 Şubat 2024 - Cuma 12:12
 
VALİ ÖKSÜZ’DEN GÖLHİSAR’DA TARIM VE HAYVANCILIK TURU
VALİ ÖKSÜZ’DEN GÖLHİSAR’DA TARIM VE HAYVANCILIK TURU
- Haberi
VALİ ÖKSÜZ’DEN GÖLHİSAR’DA TARIM VE HAYVANCILIK TURU

 
 
ORALLAR TESİSLERİ, KAYALAR ÇİFLİĞİ İLE MEDUSA VE EMTAR SERALARINDA İNCELEMEDE BULUNDU
 
Burdur Valisi Türker Öksüz, yoğun geçen Gölhisar programının bir bölümünü ilçede tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren firmalara ayırarak, ziyaretler gerçekleştirdi.
 
Tarım ve hayvancılık şehri olarak anılan ilimizin bu alandaki öne çıkan yönlerini yerinde gerçekleştirdiği ziyaretlerle yakından tanımaya devam eden, var potansiyeli yerinde gören Vali Öksüz, bu kapsamda önde gelen ilçeler arasında yer alan Gölhisar’da Orallar Gruba ait Tıbbi ve Aromatik Bitki işleme tesisini, Medusa ve Emtar firmalarına ait seraları ve Kayalar Groupun çiftliğini ziyaret ederek, incelemede bulundu.
 
İl ziyaretini İlçe merkezinde yer alan Orallar Grup'a yapan Vali Öksüz, firmanın TKDK destekleri ile kurmuş olduğu Tıbbi ve Aromatik Bitki işleme tesisini gezerek, firma yetkilisi Fatih Oral'dan, üretimini gerçekleştirdikleri ürünler ve çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.
Bir 6 kişi görseli olabilir
Ziyaretlerine Gölhisar Ovası ile devam eden Vali Öksüz, Medusa ve Emtar firmalarına ait seralarda incelemede bulundu. Sebze üretimi yapılan seraları gezerek firma yetkililerinden sezon içerisinde ekimini gerçekleştirdikleri ürün çeşitleri ve pazar durumu hakkında bilgi aldı. İncelemeleri sırasında makine başına geçerek ıspanak hasadına eşlik etti.
 
Programının son bölümünde Kayalar Group İthal Hayvancılık Firmasına ait çiftliği ziyaret ederek, incelemede bulunan Vali Öksüz, çiftliği gezerek Kayalar Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya'dan faaliyetleri ve ithalat gerçekleştirdikleri ülke ve hayvan ırkları, pazar durumu ve sektörle ilgili bilgiler aldı.
 
Ziyaretlerde Vali Türker Öksüz’e başta Gölhisar Kaymakamı Kadir Ulusoy olmak üzere, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Güder, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav, Tarım ve Orman İl Müdürü Eyüp Adıgüzel, TKDK Kordinatörü Mesut Yıldıran eşlik ettiler.
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: VALİ, ÖKSÜZ’DEN, GÖLHİSAR’DA, TARIM, VE, HAYVANCILIK, TURU,
Yorumlar
Haber Yazılımı