Haber Detayı
14 Ocak 2022 - Cuma 18:26
 
Minik Ayşenur'un Cenazesi Babasına Teslim Edildi
AYŞENUR’UN CENAZESİ GÖZYAŞLARI İÇİNDE ALINDI
- Haberi
Minik Ayşenur'un Cenazesi Babasına Teslim Edildi

BURDUR’da annesi, anneannesi ve dayısıyla yaşadığı evde dayısı tarafından darp edilerek öldürülen 2 yaşındaki Ayşenur Kazık’ın cenazesi biyolojik babası Erdi Karakiraz ve yakınları tatrafından teslim alındı.
Burdur merkez Cemil Mahallesi Koskos sokakta müstakil bir evde annesi ve kardeşi ile yaşayan Kader Karadeniz sabah işe gitmek için uydandığında 2 yaşındaki kızı Ayşenur’u yatağında hareketsiz halde gördü.
Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri minik kızın yaşamını yitirdiğini belirledi.
Savcının incelemesinin ardından minik Ayşenur’un cenazesi otopsi yapılmak üzere Burdur Devlet Hastanesi morguna konuldu.
Olayla ilgili olarak gözaltına alınan anneanne Yüksel K. savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Anne Kader Karadeniz suçundan, dayı Hızır Tunç Çetinkaya ise suçundan tutuklanarak Burdur E Tipi Kapalı Cezaevine konuldu.
Annenin cezaevinde olması, nüfusuna kayıtlı olduğu üvey dedesi Erdoğan Kazık’ın da minik Ayşenur’un cenazesini almak istememesi nedeniyle çarşamba gününden bu yana Burdur Devlet Hastanesi morgunda beklemekte olan Ayşenur Kazık’ın cenazesi bugün akşam saatlerind eişlemlerinin tamamlanmasını ardından babası Erdi Karakiraz ve yakınlarına teslim edildi.
Demirören Haber Ajansı gundemburdur.com’a konuşan Erdi Karakiraz “Allah kimseye evlat acısı vermesin. Son üç günde yaşadıklarım benim psikolojimi bozdu. Kızımın yüzünü dahi göremedim. Ölüsünü göreceğiz şimdi. Oğlumu benden habersiz yurda teslim etmişler. Oğlumun nüfusu benim üstüme kayıtlı idi. Kızımın cenazesini almaya geldim. Herkesten şikayetçi olacağım” dedi.
Karakiraz “ben oğlumu almak için gerekli yerlere başvurdum. Oğlumu istiyorum. Tek onun var olduğunu bilmek beni hayatta tutuyor. Allah’ın izniyle sağ salim oğlumu da almak istiyorum” ifadelerini kullandı.
Karakiraz cenazeyei aldığı sırada da gazetecilere “İlla ben katil mi olayım. Kimi vurayım. Bunun hesabını nasıl verecek bu devlet bana. Hiç bir şekilde bu dünyada adalet yok. Oğlumu istiyorum. Kızım bu şekilde oldu, oğlum da bu şekilde olursa ben katil olacağım” diye konuştu.
Erdi Karakiraz’ın ablası Gamze Yıldız’da “kızının yüzünü bir kez göstermediler kardeşime. Şimdi ölüsünü veriyorlar. Haksızlık bu. Dört gün sonra oğlumuzun   verecekler” diye konuştu.
Babaanne Kader Tuğla’da “bizim çocuğumuzu bizim kucağımıza versinler. Bizim tek dayanağımız o çocuk” dedi.
Cenazenin morgdan çıkarılması sırasında baba Erdi Karakiraz kızının cesedine kapanıp gözyaşı döktü.
Ayşenur’un cenazesi Burdur Belediyesi cenaze nakil aracı ile Konya’nın Akşehir İlçesi Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Minik Ayşenur yarın Akşehir Nasreddin Hoca mezarlığında toprağa verilecek.
Öte yandan cep telefonu ile çekilen görüntüde Kader Karadeniz’in Ayşenur ile oyun oynadığı anlar, Ayşenur’un ağabeyi Tacettin’in ayağından kanepeye bağlı olduğu anlar ve elindeki suyu yere dökmesi üzerine çekimi yapan anneanne Yüksel Kazık’ın ‘Allah seni ya, döktün suyu’ sözleri duyuluyor.

gundemburdur.com / Mesut MADAN

Bir 15 kişi, ayakta duran insanlar, oturan insanlar, açık hava ve yazı görseli olabilir

Kaynak: Editör:
Etiketler: Minik, Ayşenur'un, Cenazesi, Babasına, Teslim, Edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı