Haber Detayı
12 Mayıs 2022 - Perşembe 17:09
 
FİNCAP PROJESİNDE SOSYAL BİLİMLER LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN BÜYÜK BAŞARI
FİNCAP PROJESİNDE SOSYAL BİLİMLER LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN BÜYÜK BAŞARI
- Haberi
FİNCAP PROJESİNDE SOSYAL BİLİMLER LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN BÜYÜK BAŞARIGelecek İçin Finans Genç Başarı Eğitim Vakfı ve HSBC ortaklığı ile FİNCAP Projesi kapsamında düzenlenen yarışmada Burdur Mehmet Uzal Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri Türkiye 2. oldu.

Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş, “Bilgi ve finansal becerileri destekleyen proje yarışmasında Türkiye 2’si olan öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Gençlerimizin bu deneyimler ile birçok profesyonel kabiliyet kazanmakta, sosyal ve finansal becerilerini geliştirmenin yanı sıra daha iyi bir dünya ve gelecek için fikirlerini ortaya koyacaklarına inancım tamdır” dedi.

Gelecek İçin Finans Genç Başarı Eğitim Vakfı ve HSBC ortaklığı ile 2018 yılından itibaren dünyanın dört bir yanından öğrencileri bir araya getiren FİNCAP Projesi kapsamında bu yıl 17 farklı ülkede eş zamanlı düzenlenen Gelecek İçin Finans eğitimine Türkiye’den 13 farklı İlden 14 farklı öğrenci topluluğu katılmıştır. Bu yılın ana başlığı İklim Krizi ve Sürdürülebilirlik olan inovasyon kampında gençler bu problemlere çözüm bulmak için çalışmışlardır.

Burdur Mehmet Uzal Sosyal Bilimler Lisesi öğrenci gurubu ise proje yarışmasına, daha temiz sular ve daha güzel bir gelecek amaçlayan 'Su Mercimeği' projesini sundu. Yarışma sonucunda Burdur Mehmet Uzal Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinden Berfin SARIDAŞ, Sena PALA, Tuğba Nur BALSEVER, Rumeysa DENİZLİOĞLU, Sezin ALTAŞ, Yağmur GÜLER, Eda GÜMEN, Nur Sena PAK ve Beyza TIKNAZ olmak üzere 9 öğrencimiz yaptıkları proje ile Türkiye 2.si olmaya hak kazandılar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: FİNCAP, PROJESİNDE, SOSYAL, BİLİMLER, LİSESİ, ÖĞRENCİLERİNDEN, BÜYÜK, BAŞARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı