Haber Detayı
22 Kasım 2023 - Çarşamba 16:19
 
Fatıma Küçükkaplan AK Parti'den belediye başkanlığı aday adaylığı başvurusunu yaptı
Fatıma Küçükkaplan AK Parti'den belediye başkanlığı aday adaylığı başvurusunu yaptı
- Haberi
Fatıma Küçükkaplan AK Parti'den belediye başkanlığı aday adaylığı başvurusunu yaptı

Fatıma Küçükkaplan AK Parti'den Burdur Belediye Başkanı aday adaylığı başvurusunu yaptı. AK Parti Burdur İl Başkanlığı'nda başvuru evraklarını İl Başkanı Mustafa Özboyacı'ya teslim eden Fatıma Küçükkaplan, "Burdur'un topuklu efesi olmak için aday oldum." dedi.

 

Fatıma Küçükkaplan açıklamasında şu ifadeleri kullandı; 

"28 yıldır serbest  mimar  olarak  mesleğimi icra ederken;  Siyasi faaliyeti  ülkeye hizmet çabası olarak görüp, Adalet ve Kalkınma Partisinde üye olarak 20 yıla yakın bir süre il teşkilatlarımızda aktif çalışma olanağı buldum. 10 Yıla yakın bir süredir Burdur Belediye Meclisi ve komisyonlar da  yer alıp, görevimi sürdürmekteyim. Demokrasinin beşiği olduğunu bildiğimiz yerel yönetimlerin, insana en yakın hizmet basamakları olduğu bilinci, siyasi parti  ve  meclis üyeliği tecrübemle;   Yaşayarak görüp, toplumun beklentilerini yakınmayla yetinmek yerine, görev üstlenmeyi aydın sorumluluğunda görüp, Mart 2024 yerel seçimlerinde Burdur Belediye Başkanlığına aday adayı olmaya karar verdim.  Belediye meclis üyesi olarak tüm zorlamalarım ve meclis toplantılarını terk etme boyutuna varan mücadelelerime rağmen  mevzuat hazretlerini aşıp, milletin hak ve hukukuna sahip çıkılmasının mümkün olmadığını gördüğüm için sözde değil özde şeffaf, yönetişim adıyla tanımlanan-tüm tarafların katılımcılığına kapı aralayarak  birlikte yönetme kültürünü ilimiz siyasi hayatına kazandırmak için Başkanlığa aday oldum. Geleneksel aile yerine çekirdek aile yapımızda yükü çeken kadının yaşadığı çaresizliği en iyi anlayacak bir kadın, bir anne olarak, Gadın Burdur’umda Gadının canına tak eden susuzluk gibi yönetsel zorlukları yaşatmamak için, Gadın Burdur’uma BURDUR’lu bir Gadın Eli Değmeli, diyorum ! Belediye Başkanının sorumluluğunda olan görevleri gerçekleştirecek cesaretin ifadesi olan EFE’lik misyonu ile Teke Yöresi Burdur’un TOPUKLU EFESİ olmaya adayım !

"Burdur’un Şehrül-Emin’i olmaya talibim !"

Dava arkadaşlarım Kültürümüzde “Şehrül-Emin”, şehrin emanet edileceği güvenilir kişi olarak döneminin  yöneticilerine verilmiş ünvandır. Belediye başkanlığı için  “Gedikli Siyasetçi” likten önce;   “vicdan sahibi”, beytül mala el uzatmayan, utanmasını bilen  kişi olunması, aranan vasıftır. Adalet ve Kalkınma Partisi mensubu olarak Burdur’un Şehrül-Emin’i olmaya talibim ! Bu duygu ve düşüncelerle hizmet arzumu siz değerli basın mensupları ve dava arkadaşlarımla paylaşır, adaylık sürecine ulaşılması ve sonrasında ilgi, desteğinizi esirgememenizi saygıyla  talep ederim. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fatıma, Küçükkaplan, AK, Parti'den, belediye, başkanlığı, aday, adaylığı, başvurusunu, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı