Haber Detayı
24 Ocak 2021 - Pazar 15:31
 
EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNDEN TRAFİK DENETİMİ
48 Araç Trafikten Men Edildi
- Haberi
EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNDEN TRAFİK DENETİMİ

Burdur’da İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri trafik denetimlerini sürdürüyor.

Emniyet ekiplerinin 16-17-18 Ocak 2021 tarihleri arasında İl Merkezinde yaptığı denetimlerde 783 araç ve sürücüsü kontrol edildi. Yapılan denetimlerde ilgili maddelerinden toplam (87) araca/sürücüsüne Trafik İdari Para Cezası uygulanırken, (48) araç ise trafikten men edildi.

Burdur Valiliği yapılan denetimler hakkında kamuoyunu bilgilendirdi.

Valilikten yapılan açıklama şöyle:

“Güvenlik güçlerimiz tarafından vatandaşlarımızın huzuru ve trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen uygulamalara kapsamlı bir şekilde devam edilmektedir.

Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 16-17-18 Ocak 2021 tarihleri arasında İlimiz genelinde Yük Taşıyan Araçlara yönelik yapılan kontrollerde 783 araç ve sürücüsü kontrol edilmiştir.

Yapılan kontrollerde ;

(18) araca/sürücüsüne, 31/1-A maddesi (Özelliklerine ve cinslerine göre, yönetmelikte nitelik ve nicelikleri belirtilen gereçleri, araçlarda bulundurmamak, kullanmamak veya kullanılır şekilde bulundurmamak),

(23) araca/sürücüsüne, 31/1-B maddesi (Kamyon, çekici ve otobüslerde, takoğraf bulundurmamak, kullanmamak veya kullanılır şekilde bulundurmamak),

(6) araca/sürücüsüne, 34. maddesi (Muayenesi yapılmamış araçla trafiğe çıkmak),

(4) araca/sürücüsüne, 49/3 maddesi (Ticari amaçla yük ve yolcu taşıyan motorlu taşıt sürücülerinin; taşıt kullanma sürelerine aykırı olarak taşıt kullanması ve bunlara taşıt kullandırılması),

(5) araca/sürücüsüne, 51.maddesi (Yönetmelikte belirtilen hız sınırını aşmak),

(1) araca/sürücüsüne, 59. maddesi (Yerleşim birimleri dışındaki karayolunda, zorunlu haller dışında duraklamak veya park etmek, zorunlu hallerde gerekli önlemleri almadan  duraklamak veya park etmek)

(5) araca/sürücüsüne, 65. maddesi (Taşıma kapasitesinin üstünde yük ya da yolcu taşımak).

(25) araca/sürücüsüne ise Karayolları Trafik Kanununun diğer ilgili maddelerinden toplam (87) araca/sürücüsüne Trafik İdari Para Cezası uygulanmış, (48) araç trafikten men edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: EMNİYET, MÜDÜRLÜĞÜ, EKİPLERİNDEN, TRAFİK, DENETİMİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı