Haber Detayı
17 Nisan 2024 - Çarşamba 16:33
 
CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut: Destekler Gecikti, Maliyetler Yükseldi!
CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut: Destekler Gecikti, Maliyetler Yükseldi!
- Haberi
CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut: Destekler Gecikti, Maliyetler Yükseldi!

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, Meclis kürsüsünden yaptığı konuşmada, süt fiyatlarına yapılan yüzde 8,5 oranındaki zammın yeterli olmadığını belirterek çiftçilerin ve süt üreticilerinin mali durumuna dikkat çekti.

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, Meclis kürsüsünden yaptığı konuşmada, süt fiyatlarına yapılan yüzde sekiz buçuk oranındaki zammın yeterli olmadığını belirterek çiftçilerin ve süt üreticilerinin mali durumuna dikkat çekti.

Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, özellikle yem fiyatlarındaki artışın süt üreticilerini olumsuz etkilediğini ve desteklemelerin zamanında yapılmadığını vurguladı.

İzzet Akbulut, TBMM'de yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

Çiğ süt fiyatına yüzde 8,5 nokta zam geldi ama ne yazık ki yem fiyatları başta olmak üzere bir çok maliyette tablosuna baktığımızda bu zam fiyatını çok yeterli olmadığını düşünüyoruz.

Yine süt üreticilerimiz çiftçilerimiz üreticilerimiz desteklemelerin bir çoğunu seçim öncesinde aldılar. Yalnız süt ve buzağı desteklemeleri ne yazık ki hesaplarına yatmadı. Tabi bu yem fiyatlarının artışını durdurmadığımız için süt fiyatlarındaki artışı hiç bir mana ifade etmediği ne üreticinin ne tüketicinin mutlu olmadığı bir tabloyla bizi karşı karşıya bırakıyor.

Muhakkak ki maliyet tablosu çıkartılmalı olası girdi artışları maliyet artışları destekleme adı altında üreticilerimize geri ödenmelidir 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Burdur, Milletvekili, İzzet, Akbulut:, Destekler, Gecikti,, Maliyetler, Yükseldi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı