Haber Detayı
11 Ağustos 2020 - Salı 17:37
 
Burdur MHP'de Kongre Süreci Başlıyor
Burdur MHP'de Kongre Süreci Başlıyor
- Haberi
Burdur MHP'de Kongre Süreci Başlıyor

Burdur Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hikmet Ökte bir basın açıklaması yaparak birliktelik ve dayanışmaya vurgu yaparak; “kongrelerimizi ‘tek ses, tek yürek, tek bilek’ halinde gerçekleştireceğiz” dedi.  

 

MHP İl Başkanı Hikmet Ökte yaptığı basın açıklamasında şunları kaydetti;

“29 Ağustos’ta Çeltikçi ilçe Kongresi ile başlayacak kongrede Kovid-19 salgını dolayısıyla yaşanan olağan dışı şartlarda partimizin ilçe kongrelerinde uyulması ve uygulanması zorunlu kurallar;

 

1. “Maske, temizlik ve sosyal mesafe” kuralı hassasiyetle uygulanacaktır.

2. İlçe kongrelerinin gerçekleşeceği alanlar dezenfekte edilecek, girişlerde el dezenfektanları bulundurulacaktır.

3. Kongrelerin gerçekleşeceği alan girişlerinde ateş ölçer ile delegelerin ateşleri ölçülerek, her birine maske temin edilecektir.

4. Delegelerin salon içinde sosyal mesafe kurallarına uygun biçimde maske ile yer almaları sağlanacaktır.

5. Oy kullanma işlemi sırayla yapılacak, delegeler oy kullanma işleminden sonra sandık başında beklemeyeceklerdir.

6. Kongreler, seyircisiz bir şekilde ve sadece hazirun listesinde adı bulunan delegelerin katılımıyla gerçekleştirilecektir.

7. MHP’nin Türk siyasetinde oynadığı başat ve birleştirici rolün ve katkıda bulunduğu toplumsal barışın sürdürülmesi açısından, kongre sürecinde birlik ve beraberlik havasını yansıtan bir atmosferin teneffüs edilmesi elzemdir. Kendi içinde birlik ve bütünlük sağlayamayan bir grubun, bir topluluğun veya siyasi oluşumun; ortak bir mesajı dışarıya benimsetmesi mümkün değildir. Şu günlerde partimizden beklenen ve aranan birliktelik havasını, dayanışma ruhunu aksettirecek en uygun vasıta, bilhassa ilçe kongrelerinin “tek ses, tek yürek, tek bilek” hâlinde gerçekleştirilmesidir. Bilindiği gibi aynı gerekçelerle kurultay sloganımız “İstiklal için birlik, istikbal için dirlik.” olarak belirlenmiş ve bu konsepte bir de “Kazanan Türkiye olacak.” mottosu eklenmiştir.  O itibarla ilçe kongrelerine genel merkezimizden onayı alınan dava arkadaşlarımızla herkesin üzerinde uzlaşmaya vardığı tek liste hâlinde gidilecek, birlik ve bütünlüğümüz adına başkaca aday çıkarılmayacaktır.

8. Fitne ve fücur hesabıyla veya kişisel çıkar, haset, gereksiz heveskârlık gibi sebeplerle meydana gelebilecek adaylık girişimlerinin birlik ve bütünlük atmosferini bozabileceği göz önüne alınarak farklı niyetlerle yapılan adaylık girişimleri önlenecektir.

9. İlçe kongrelerimize dışarıdan müdahale ve sızma teşebbüslerinin, maksatlı kışkırtma hamlelerinin her şart ve durumda engellenmesi gerekmektedir.

10. Genel Merkezimizin kongre süreci hakkında aldığı söz konusu kararlara uymayan kişi ve kişiler hakkında gereken her türlü tedbir alınacaktır.

11. Kongreler yapılırken huzur ve sükûneti bozmaya, kargaşa çıkarmaya çalışan; birlik, bütünlük ve tesanüt olgusunu baltalamaya niyetlenen kimseler hakkında parti Tüzüğü uyarınca işlem yapılacaktır.

Bu düşüncelerle başlayacak olan Burdur İl ve ilçe Kongreleri memleketimize partimize ve ülkemize hayırlı olsun dileyerek Burdur Merkez dahil ilçelerimize tek aday üzerinde birleşip kongrelerimizi gerçekleştireceğiz.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Burdur, MHP'de, Kongre, Süreci, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı