Haber Detayı
26 Nisan 2022 - Salı 16:08
 
Burdur’da sokak köpeğinin saldırısına uğrayan anne ve kızı yaralandı.
Burdur’da sokak köpeğinin saldırısına uğrayan anne ve kızı yaralandı
- Haberi
Burdur’da sokak köpeğinin saldırısına uğrayan anne ve kızı yaralandı.

 

Edinilen bilgilere göre, Burdur Merkez Atatürk Mahallesi’nde geçtiğimiz günlerde meydana gelen olayda anne Alev Özyurt Cüce (38), biri 8 aylık diğeri 2,5 yaşında olan 2 çocuğuyla birlikte öğle saatlerinde Atatürk Parkı’na gitti. Park içinde vakit geçiren anne ve iki çocuğu, bir köpeğin saldırısına uğradı. Saldırıya uğrayan anne ve iki çocuğundan, 8 aylık bebek çevredekiler tarafından kurtarılırken anne ve 2,5 yaşındaki çocuk yaralandı. Bacaklarından yaralanan anne ve belinden yaralanan çocuk ambulansla Burdur Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Anne ve çocuğu tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Hastanedeki işlemlerinin ardından emniyette ifade veren ve yetkililere seslenen anne Alev Özyurt Cüce (38), “Benim çocuklarımın hayatı, benim hayatım şu anda köpekten daha değersiz durumda. Sürekli bu tarz saldırıları duyuyoruz. Tamam hayvan dostlarını anlıyorum ama parkların içine de köpek yuvası yapmasınlar. Parklarda, çocukların oyun alanlarında köpek yuvalarının ne işi var?” dedi.

Gazetemiz muhabiri Muhammet Fatih Başcı’ya konuşan Alev Özyurt Cüce (38) şunları söyledi;

“Köpek çocuğumun belini, benim bacaklarımı ısırdı”

Alev Özyurt Cüce; “Biri 8 aylık diğeri 2,5 yaşındaki kızlarım ile beraber parka gitmiştik. Parkın içindeyken bir tane köpek önce gelip benim bacağımı koklamamaya başladı. Köpek geldiğinde kızımın biri ayaktaydı diğeri de bebek arabasındaydı. Annelik iç güdüsüyle çocuğumu kucağıma aldım. Çocuğumu kucağıma alır almaz da köpek çocuğumun bacaklarına doğru bir anda saldırmaya başladı. Ben çocuğumu alarak parkın içinde bulunan basketbol sahasındaki tellere doğru dayadım. Sonra köpek benim bacaklarıma saldırmaya başladı. Bağırmaya başladım ama bir türlü kurtulamadım. Köpek çocuklarımı ısırmasın diye onları korumaya çalışırken beni ısırdı ve çocuklarımla birlikte yere düştüm. 15 yaşındaki bir kız çocuğu 8 aylık bebeğimi alıp uzaklaştırdı köpekten ve artık köpek zarar verecekse bana zarar versin diyerek diğer çocuğumun üzerine kapandım. Köpek saldırmaya devam ediyordu ve ben yardım istiyordum. Parkta bulunan bir kadın yardımıma geldi. Kadına ‘beni değil çocuğumu kurtarın’ dedim. Kadın çocuğumu götürürken köpek ona da saldırmaya başladı, arkasından koşturdu. Parkta çok sayıda çocuk, anne, baba, yaşlılar vardı hepsi korktu. Daha sonra 2 tane genç saldırgan köpeği parktan uzaklaştırdı. Ambulans ile hastaneye getirildik. Çocuğum düşerken kafasını yere vurdu ve köpek belini ısırdı. Benim ise bacaklarımı ısırdı.  Çocuğum hastaneye giderken, hastanede tedavi edilirken sürekli ‘anne beni köpek ısırdı, korkuyorum, acıyor’ dedi. Belki de 1 saat boyunca çocuğum sadece bu cümleleri tekrarladı.” dedi.

“Parklarda, çocukların oyun alanlarında köpek yuvalarının ne işi var?”

Hastanedeki tedavisinin ardından emniyette ifade veren Alev Özyurt Cüce, “Bu cümleme tepki gösterebilirler belki ama gerçek olan bu. Benim çocuklarımın hayatı, benim hayatım şu anda köpekten daha değersiz durumda. Sürekli bu tarz saldırıları duyuyoruz. Tamam hayvan dostlarını anlıyorum ama parkların içine de köpek yuvası yapmasınlar. Parklarda, çocukların oyun alanlarında köpek yuvalarının ne işi var? Burdur’da birçok parkta köpekler için yuvalar var neden? Başka yer yok mu yani. Parkta bir sürü çocuk vardı anneler babalar vardı. Bugün o köpek bana saldırdı ben bu şekilde çıktım. Ama yarın başkasına saldırırsa ve benim kadar şanslı olmazsa ne olacak. Yetkililere sesleniyorum; köpek yuvalarının parklarda olmamasını istiyorum. Oralar çocukların oyun alanları, köpek yuvasının ne işi var? O yuvaları boş alanlara yapsınlar. Benim çocuklarımın kıymeti yok mu? Sokakta yürüyemez hale geldik. Yetkililerden buna bir çözüm bulmalarını istiyorum.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Burdur’da, sokak, köpeğinin, saldırısına, uğrayan, anne, ve, kızı, yaralandı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı