Haber Detayı
13 Ocak 2022 - Perşembe 13:15
 
BURDUR’DA EVDE ÖLÜ BULUNAN AYŞENUR’UN ANNE VE DAYISI TUTUKLANDI
BURDUR’DA EVDE ÖLÜ BULUNAN AYŞENUR’UN ANNE VE DAYISI TUTUKLANDI
- Haberi
BURDUR’DA EVDE ÖLÜ BULUNAN AYŞENUR’UN ANNE VE DAYISI TUTUKLANDI

Burdur’da annesi, anneannesi ve dayısıyla aynı evde yaşayan Ayşenur K. (2) annesi tarafından yatağında ölü olarak bulunmasıyla ilgili olayda tutuklanan dayı Hızır Tunç Ç. zaman zaman yeğenlerini dövdüğünü itiraf etti.

Burdur Merkez Cemil Mahallesi Koskos sokakta müstakil bir evde annesi ve kardeşi ile yaşayan Kader K. sabah işe gitmek için uyandığında 2 yaşındaki kızı Ayşenur’u yatağında hareketsiz halde gördü. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri minik kızın yaşamını yitirdiğini belirledi.

Savcının incelemesinin ardından minik Ayşenur’un cenazesi otopsi yapılmak üzere Burdur Devlet Hastanesi morguna konuldu. Olayla ilgili olarak anne Kader K., anneanne Yüksel K. ve dayı Hızır Tunç Ç. gözaltına alındı.

Emniyetteki ifadelerinin ardından savcılığa sevk edilen şüphelilerden anneanne Yüksel K. ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edilen anne Kader K. İhmali davranışla kasten ölüme sebep olma, dayı Hızır Tunç Ç. ise Çocuğa ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı kasten öldürme suçundan tutuklanarak Burdur E Tipi Kapalı Cezaevine konuldu.

Dayı Hızır Tunç Ç. ifadesinde hiçbir iş yapmadığını ve sadece çocukların bakımını üstlendiğini söyledi.

Hızır Tunç Ç, “Çocukların bakımını ben yaparım, mamalarını ben yediririm. Altlarını ben temizlerim. İkisini de çok severim. Onlara bakarken çok yoruluyordum. Kafam kaldırmadığı zamanlar dövdüğüm oluyordu. Olay gecesi de Ayşenur’un ayağına iki defa elimle vurdum. Morluklar o yüzden oluşmuştur. Kafasını da koltuğun kenarına vurdum. Ablam işten gelince morlukları sordu. Bende kafasını tahtaya vurdu dedim. Tepki vermedi. Gece ikide Tacettin uyandı. Ona mama yapıp uyuttum. Ayşenur’da uyandı ve ses yapıyordu. Ses yapma dedim. Sonra ses yaptığı için ayağımla bir defa vurdum. Ama neresine vurduğumu hatırlamıyorum. Çok ağladı. Vurduğum için üzüldüm sonra uyudu. Sinirlendiğim zaman çocuklara vururdum.” ifadelerini kullandı.

Anne Kader K. ise 2017 yılında Erdi K. ile evlendiklerini 2018’de oğlu Tacettin’in dünyaya geldiğini Ayşenur’a bir aylık hamileyken ise ayrıldıklarını belirterek Erdi çocukla ilgilenmediği için doğumdan sonra üvey babamın üzerine kaydettirdim dedi.

Çocukların biyolojik babası Erdi K.’da ifadesinde Yüksel K. yaklaşık 3 ay önce beni arayarak yere su döktüğü için Tacettin’i ayağından iple kanepeye bağladığını, Ayşenur’u darp ettiğini belirtti. Ses kayıtlarını gönderdi. Antalya Cumhuriyet Savcılığı’na şikâyette bulundum. Hızır’ı arayıp durumu sorduğumda ‘Arama çocuklarını. Ararsan çocuklarını öldürürüm diyerek beni tehdit etti” dedi.

Mahkeme Ayşenur’un biyolojik babası Erdi K., Nüfusta üzerine kayıtlı olduğu Erdoğan K. ve anne Kader K.’den DNA örneği alınmasına karar verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BURDUR’DA, EVDE, ÖLÜ, BULUNAN, AYŞENUR’UN, ANNE, VE, DAYISI, TUTUKLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı