Haber Detayı
16 Nisan 2024 - Salı 12:17
 
Burdur'da AK Parti'den Yeni Rota: MHP ile Ortak Zeminde Buluşamadık
Burdur'da AK Parti'den Yeni Rota: MHP ile Ortak Zeminde Buluşamadık
- Haberi
Burdur'da AK Parti'den Yeni Rota: MHP ile Ortak Zeminde Buluşamadık

Burdur AK Parti İl Başkanı Mustafa Özboyacı, 31 Mart Yerel Seçimleri'ne ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Özboyacı, seçim sonuçlarına göre oluşan belediye ve il genel meclislerinde Cumhur İttifakı ruhuna uygun bir işbirliği sağlanamadığını belirtti. Cumhur İttifakı dışındaki siyasi aktörlerle herhangi bir arayış veya pazarlık içine girilmediğini vurgulayan Özboyacı, AK Parti'nin güçlü teşkilatı ve milletin desteğiyle çalışmalarına devam edeceğini ifade etti.

Özboyacı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:


"31 Mart Yerel Seçimleri’ne İl Merkezi’nde Partimiz olarak Cumhur İttifakı olarak, ilçelerde ise kendi adaylarımızla seçimlere katıldık. Seçim sonuçlarına göre oluşan, belediye meclislerinde ve il genel meclislerinde Cumhur İttifakı ruhuna uygun bir biçimde sağlıklı bir işbirliği içerisinde çalışmaları sürdürmek için ittifak ortağımızla yaptığımız gerekli girişim ve görüşmelerimizde ortak bir zeminde buluşmamız mümkün olamamıştır."

"Suni pazarlıklara dayalı iş birliklerine ihtiyaç duymadık"

 

"Bu süreçte, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin büyük liderlikleriyle Milli düzeyde yürütülen Cumhur İttifakı dışındaki siyasi aktörlerle de herhangi bir arayış ya da pazarlık içine girme gereğini de hiç düşünmedik. Elbette her siyasi partinin kendi kararları çerçevesinde farklı işbirliği ve pazarlıklar yapma hakkı vardır ve bunların değerlendirilmesini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. AK Parti olarak, Parti teşkilatlarımızın, tabanımızın ve milletimizin tasvip etmeyeceği suni pazarlıklara dayalı işbirliklerine ihtiyaç duymadık. Güçlü teşkilatlarımız, il genel meclisi üyelerimiz, belediye meclis üyelerimiz ve milletvekillerimizle birlikte, şehir merkezimizden köylerimize kadar uzanarak bütün Burdur’u saran, bütün halkımızı kucaklayan bir siyaset anlayışı ve hizmet seferberliği içinde çalışmalarımızı sürdüreceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Burdur büyük AK Parti ailesi olarak seçim sonuçlarını bütün boyutlarıyla değerlendirip, gerekli analizleri yaparak güçlü yürüyüşümüze emin adımlarla devam edeceğiz.Kamuoyunun bilgisine.."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Burdur'da, AK, Parti'den, Yeni, Rota:, MHP, ile, Ortak, Zeminde, Buluşamadık,
Yorumlar
Haber Yazılımı