Haber Detayı
12 Şubat 2024 - Pazartesi 10:36
 
Burdur’da AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı düzenlendi
Burdur’da AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı düzenlendi
- Haberi
Burdur’da AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı düzenlendi

AK Parti Burdur İl Başkanlığı, merkez, ilçe ve belde belediye başkanlarını düzenlediği aday tanıtım toplantısıyla kamuoyuna duyurdu.

AK Parti Burdur İl Başkanlığı, merkez, ilçe ve belde belediye başkanlarını düzenlediği aday tanıtım toplantısıyla kamuoyuna duyurdu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Basri Yalçın’ın katılımıyla MAKÜ Konferans Salonu’nda düzenlenen tören saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törende daha sonra AK Parti Burdur İl Bakanı Mustafa Özboyacı, AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Mehmet Şimşek ve Genel Başkan Yardımcısı Hasan Basri Yalçın konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından Burdur merkez, ilçe ve belde belediye başkan adayları tek tek anons edilerek kamuoyuna duyuruldu.

Tören günün anısına çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Basri Yalçın, törende, "Şehirlerimizi algı belediyeciliğinden kurtarıp, gerçek belediyecilikle tanıştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. 31 Mart'a kadar gelmeyene gideceğiz, küskünü barıştıracağız, sevmeyeni sevdireceğiz. " dedi.

Yalçın, yaptığı konuşmada, AK Parti'nin aday tanıtım toplantılarının bir şölen, düğün havasında geçtiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülkenin menfaati için durmadan çalıştıklarını aktaran Yalçın, ülkeye önemli hizmetler yaptıklarını ifade etti.

Yalçın, dünyanın neresinde olursa olsun yaşanan insanlık dramlarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın her zaman ses çıkardığını vurguladı.

İsrail'in dünyanın gözünün içine baka baka Gazze'de katliam yaptığını dile getiren Yalçın, "Filistinli 27 bin insan hayatını kaybetti. Hangi ülkelerden ses çıkıyor? Hangi devlet başkanı Filistin için mücadele ediyor? Türkiye'den ve Recep Tayyip Erdoğan'dan başkasını göremezsiniz bu saflarda çünkü Batı'nın ve Avrupa'nın verilmiş sözleri ya da ödenmemiş borçları var İsrail'e. Yüzleri yok insan hakkını savunmaya. Yaşanan tüm zulümleri, zalimleri bu kürsüden bir kez daha lanetliyorum." diye konuştu.

Bir bir veya daha fazla kişi, kalabalık ve yazı görseli olabilir

- "Gerçek belediyecilik için hazırız, kararlıyız"

"Türkiye Yüzyılı" vizyonuyla ülkenin geleceğini inşa ettiklerine dikkati çeken Yalçın, şöyle konuştu:

"Şehirlerimizi algı belediyeciliğinden kurtarıp, gerçek belediyecilikle tanıştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. 31 Mart'a kadar gelmeyene gideceğiz, küskünü barıştıracağız, sevmeyeni sevdireceğiz. Her eve, her iş yerine gireceğiz. Kalbini kazanmadık kimse bırakmayacağız, kararsızları ikna edeceğiz. Hiç kimseyi ihmal etmeden, teker teker herkesin gönlüne gireceğiz. Seçimin sandıkta kazanıldığını hiç aklımızdan çıkarmayacağız. Sizlerden seçim gününe kadar her anı değerlendirmenizi, seçim günü sandığı da namusumuz olarak görerek sahiplenmenizi istiyoruz. 31 Mart 2024 seçimlerine gerçek belediyecilik için hazırız, kararlıyız."

AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Mehmet Şimşek, kentin ekonomisini canlandıracaklarını, iş imkanlarını artıracak adımlar atacaklarını belirterek, "Yerel esnafımızı destekleyecek, küçük işletmelerin büyümesine imkan sağlayacak ve yeni yatırımları şehrimize çekecek politikaları hayata geçireceğiz." ifadelerini kullandı.

AK Parti’nin Burdur merkez, ilçe ve belde belediye başkan adayları şu isimler;

“Burdur Belediye Başkan Adayı Mehmet Şimşek, Ağlasun Belediye Başkan Adayı Ali Ulusoy, Altınyayla Belediye Başkan Adayı Ahmet Serttaş, Bucak Belediye Başkan Adayı Emrullah Ünal, Çavdır Belediye Başkan Adayı Adem Göçer, Çeltikçi Belediye Başkan Adayı Ahmet Ali Akyel, Gölhisar Belediye Başkan Adayı İbrahim Sertbaş, Karamanlı Belediye Başkan Adayı Fatih Selimoğlu, Kemer Belediye Başkan Adayı İsmail Asan, Tefenni Belediye Başkan Adayı Onur Çelik, Yeşilova Belediye Başkan Adayı Nuri Özbek, Kızılkaya Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Karaboğa, Kocaaliler Belediye Başkan Adayı İlyas Delen, Söğüt Belediye Başkan Adayı Yusuf Akkaya ve Yusufça Belediye Başkan Adayı Ali Coşkun”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Burdur’da, AK, Parti, Aday, Tanıtım, Toplantısı, düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı